Українці в опитуванні розповіли про історично найближчий народ та про найважливіші події

Українці в опитуванні розповіли про історично найближчий народ та про найважливіші події

Близько 63% опитаних українців вважають, що історично ми є найближчими з поляками, 12% - з росіянами, 7% - з іншим народом. Водночас 17% не визначилися.

Про це йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України. Як зазначається, воно було проведене 19-27 січня 2023 року серед 2004 респондентів.

При цьому понад дві третини (69%) громадян впевнені, що Україна є ідеологічною наступницею Української Народної Республіки, а 11% вважають Україну ідеологічною наступницею УРСР. Також 64% погоджуються із твердженням, що Україна справді була колонією Російської імперії, 31% - не погоджуються, і 5% не визначилися із відповіддю.

Також було опитано людей щодо найзначніших історичних подій для України. Таким чином, українці впевнені, що повстання Богдана Хмельницького мало позитивну роль (83%), 5% - негативну, 7% - не визначилися, і 4% не знають про таку подію).

Крім того, зазначається позитивна роль розпаду СРСР (83%) та Революції Гідності (83%). Близько 75% також переконані в позитивній ролі створення ОУН.

Переважно негативну роль в історії українського народу, за оцінками більшості, мають:

  • введення військ СРСР до Афганістану (92% - негативну, 4% - позитивну, 3% - не визначилися, і 1% не знають про таку подію);
  • Голокост (91% - негативну, 3% - позитивну, 4% - не визначилися, і 2% не знають про таку подію);
  • Друга світова війна (87% - негативну, 8% - позитивну, 4% - не визначилися, і 1% не знають про таку подію);
  • теперішня російсько-українська війна (81% - негативну, 12% - позитивну, 6% - не визначилися).

Якиповідомляли "Ми-Україна" раніше, приблизно 64% опитаних українців впевнені, що потрібно намагатися звільнити всю територію України, включно з Кримом, навіть якщо це означатиме тривалішу війну і зменшення підтримки країн Заходу.

Головне