Українські школярі відстають у навчанні на два роки: що означають результати PISA 2022

Українські школярі відстають у навчанні на два роки: що означають результати PISA 2022

Результати Міжнародної програми з оцінки освітніх досягнень учнів (PISA) показали, що за останні роки українські діти стали гірше читати і рахувати. Такі освітні втрати у перспективі можуть стримувати економічний та соціальний прогрес цілої країни, прокоментувала заступниця міністра освіти Надія Кузьмичова.

“Світовий банк прогнозує, що через освітні втрати ці учні сумарно втрачатимуть мільярди доларів доходів упродовж свого життя. Це реальна загроза нашому людському капіталу та розвитку всієї країни. Зараз ми працюємо над стратегією повернення дітей до очного навчання”, - зазначила вона. 

За даними PISA 2022 року:

  • 42% - дітей не можуть зробити базовий розрахунок,
  • 58% - українських учнів досягли базового рівня математичної грамотності,
  • 59% - учнів досягли базового рівня читацької грамотності,
  • 30% - школярів мають високий рівень читацької грамотності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли осінні канікули у школах України у 2024 році

Утім, директорка Українського центру якості освіти все ж звертає увагу на умови в яких українські діти проходили тестування. Це був жовтень 2022 року - дуже екстремальні умови блекауту та ракетні удари росії.

Нагадаємо, з початку жовтня харчування для учнів 1-4 класів стало безоплатним. На це з державного бюджету виділили 2 млрд гривень.

Як інформував “Ми-Україна” раніше, майже 11 000 студентів отримають гранти на навчання. Міністерство освіти та науки підписало перший наказ про виплату грантів на навчання у закладах вищої освіти.

Головне