Учені дізналися, як наявність собаки впливає на здоров'я людини

Учені дізналися, як наявність собаки впливає на здоров'я людини

Наукові дослідження свідчать, що наявність собаки в домі може мати позитивний вплив на фізичне та психічне здоров'я людини.

Про це пише Science Alert.

Систематичний аналіз, проведений у 2019 році, показав, що власники собак мають на 24% нижчий ризик смертності від усіх причин.

Цей позитивний ефект пояснюється збільшенням фізичної активності, зниженням артеріального тиску та зменшенням ризику серцево-судинних хвороб. Особливо це стосується людей із серцево-судинними проблемами - їхній ризик смерті знижується на 35%.

Інше британське дослідження встановило, що дорослі, які мають собак, майже в чотири рази частіше досягають рекомендованого рівня щоденної фізичної активності.

Однак утримання собаки не є цілком безпечним. Алергії на шерсть, слину та лупу собак можуть викликати симптоми від нежитю до утрудненого дихання.

Метааналіз майже 2 млн дітей показав, що ранній контакт із собаками може дещо підвищити ризик розвитку астми, хоча це залежить від таких факторів, як вік дитини та частота контакту з твариною.

Спільний сон із собакою також може збільшити ризик алергічних реакцій і зараження деякими інфекційними хворобами, такими як стригучий лишай.

Незважаючи на потенційні ризики, більшість власників собак відзначають, що їхні домашні улюбленці позитивно впливають на їхнє емоційне здоров'я, допомагаючи знизити рівень тривожності, депресії та стресу.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у районі станції "Вернадський" уже народилося шість тюленят Ведделла.

Головне