У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про початок реалізації програми "Збереження життя військовослужбовців". Зокрема відбулося обговорення проблемних питань, які потрібно вирішити для покращення надання медичної допомоги військовим.
Запуск програми відбувається з залученням представників Генштабу, командування Медичних сил, командування Сил логістики, Національної гвардії України, медиків з бойових бригад, лікарів, представників громадськості та волонтерів.
Як наголосив генерал-майор Олександр Голоднюк, збереження життя військовослужбовців має стати "культурою ставлення командира до підлеглих" та забезпечуватись якісною меддопомогою.
Нині відбувається робота над такими ключовими питаннями:
- покращення надання медичної допомоги пораненим безпосередньо на полі бою;
- вчасна і максимально безпечна евакуація військових, зокрема, із використанням наземних роботизованих платформ;
- забезпечення підрозділів спецтехнікою для безпечної евакуації поранених;
- підготовка бойових медиків та покращенню навчання усього особового складу тактичній медицині.
Довідка. "Збереження життя військовослужбовців" це універсальна програма для кожного підрозділу з ключовим пріоритетом - збереженням життя воїнів. Основні напрямки програми:
- удосконалення підготовки українських захисників;
- покращення надання медичної допомоги на всіх етапах;
- забезпечення відпочинку особового складу, який виконує бойові/спеціальні завдання;
- технологізація армії.
Програма "Збереження життя військовослужбовців" впроваджується за дорученням Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
Як повідомляли "Ми-Україна", Міністерство оборони України спільно з Мінстратегпромом випробувало нову техніку для порятунку поранених на полі бою.