У Римі стартував виставковий проєкт “Зв’язки. Європейська душа України”: символічну бандуру передали до музею Італії

У Римі стартував виставковий проєкт “Зв’язки. Європейська душа України”: символічну бандуру передали до музею Італії

У Римі 9 липня розпочався виставковий проєкт у межах фестивалю “Зв’язки. Європейська душа України”, що присвячений глибоким культурним взаєминам між Україною та Італією.

Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій

Під час урочистого відкриття міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький передав бандуру до Національного музею музичних інструментів Італії.

“Бандура є символом стійкості української культури. У ХХ столітті кобзарі стали жертвами репресій, адже їхня музика несла правду. Сьогодні їхню традицію відроджено - вона є частиною нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Виставковий проєкт, який ми відкриваємо, - це голос України, що нагадує: війна точиться не лише за територію, а й за нашу ідентичність”, - наголосив Точицький.

Legàmi/Зв’язки. Європейська душа України

Заступник держсекретаря Міністерства культури Італії Джанмарко Мацці підкреслив:

“Це - прояв справжнього діалогу між нашими культурами. Бандура - один із найбільш знакових українських інструментів, і я щиро дякую Міністру Точицькому за цей дар, що стане частиною нашої музейної колекції. Це сильний жест нашої співпраці заради справедливого миру”.

виставка Італія

У рамках виставки також представлено:

  • традиційний український одяг з колекції Національного музею народної архітектури та побуту України - святкові комплекти з восьми регіонів кінця ХІХ - початку ХХ ст;
  • витинанки мисткині Дар’ї Альошкіної;
  • писанки Тетяни Коновал;
  • живопис художника Івана Карася.

На відкритті Народний артист України та військовослужбовець Тарас Компаніченко виконав на бандурі традиційну українську думу.

Виставковий проєкт Legàmi/Зв’язки. Європейська душа України  у Риміфестиваль у Римі

Як писав “Ми-Україна” раніше, фронтмен гурту U2 Боно 16 травня з'явився на червоній доріжці Каннського кінофестивалю разом з військовими "Культурних сил" після прем'єри документального фільму "Історії примирення".

Головне