На узбережжі Перу археологи знайшли рештки жінки, яка могла належати до еліти стародавньої цивілізації Караль. Вік поховання оцінюється в близько 5000 років, і ця знахідка свідчить про важливу роль жінок у суспільстві того часу.
Про це пише Reuters.
“Це важливе поховання, оскільки в ньому є елементи, які відповідають жінці високого статусу”, - сказав археолог Девід Паломіно,
За його словами на це вказує спосіб загортання трупа та збереження її шкіри, волосся та нігтів. Жінка померла у віці приблизно 20-35 років.
У гробниці знайдено мантію з синіх і коричневих пір’їн, які могли належати амазонським птахам, зокрема ара. Також були виявлені кошики з підношеннями, вази, гарбузи та дзьоб тукана.
“Не лише чоловіки мали важливий зв’язок із цією цивілізацією, але це також доповнювало зв’язок жінок”, - заявив Паломіно.
Археологи не можуть назвати точної дати поховання жінки, проте цивілізація Каралів була активною близько 3000 років до нашої ери.
Поховання жінки знаходиться в Асперо - територія в Каралі і використовувалося як міське сміттєзвалище.
Караль розташований за 180 км від Ліми, вважається найдавнішим містом Америки. Воно існувало приблизно у той самий період, що й цивілізації Єгипту, Китаю та Шумеру, але, як вважають дослідники, розвивалося в ізоляції від інших центрів стародавнього світу.
Archaeologists in Peru have discovered the 5,000-year-old remains of a woman, who would have died at around 20 to 35 years of age, and was found with a mantle of blue and brown feathers that could have come from an Amazonian bird such as a macaw https://t.co/zWzQY8awH9 pic.twitter.com/VVwUBZcfkJ
— Reuters (@Reuters) April 25, 2025
Як писали "Ми-Україна" раніше, під час археологічних розкопок у Східному Єрусалимі в Ізраїлі - вчені натрапили на поховання жінки, закутої у важкі залізні ланцюги. Відкриття зробили на території візантійського монастиря, що існував у 350-650 роках нашої ери.