У NASA так досі і не вирішили, що робити з двома астронавтами, які застрягли на МКС

У NASA так досі і не вирішили, що робити з двома астронавтами, які застрягли на МКС

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору опинилося в складній ситуації щодо повернення двох астронавтів з Міжнародної космічної станції - Баррі Уілмора та Суніта Уільямс - які вирушили на МКС 5 червня на борту космічного корабля Boeing Starliner та застрягли на орбіті через технічні проблеми з кораблем.

Як пише The Independent, фахівці NASA продовжують збирати та аналізувати дані. Рішення очікується наприкінці цього тижня або на початку наступного. В Управлінні підкреслили, що мають достатньо досвіду для проведення тривалих місій на МКС, включаючи річні експедиції, і використовуватимуть ці знання для забезпечення безпеки астронавтів.

Початково запланована як восьмиденна місія на МКС, вона може затягнутися на вісім місяців. У NASA серед іншого вивчають можливість повернення астронавтів на Землю за допомогою корабля SpaceX Crew Dragon замість проблемного Starliner.

Заступник адміністратора Управління космічних операцій Управління Кен Бауерсокс спробував знайти і "позитив" у ситуації, що склалася. Він зазначив, що додатковий час на МКС дозволить астронавтам "насолоджуватися навколишнім середовищем" та "чудовою космічною їжею", а також видами з вікна станції.

Головний астронавт NASA Джо Акаба нагадав, що і Баррі, і Суніта знали про можливу ризики.

"Ця місія була випробувальним польотом... вони знали, що вона може бути недосконалою", - зазначив він, додавши, що астронавти приймають ризик як частину своєї роботи.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у NASA не виключили, що двоє астронавтів, які з червня перебувають на МКС, можуть повернутися на Землю у лютому 2025 року.

Головне