У китайському Сіньцзяні в одній з мумій, якій 3400-3600 років, виявили сліди найдавнішого у світі сиру. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Cell.
Фахівці взяли на експертизу ДНК рештки продукту і встановили, що він виготовлений з кефіру, а кефір - з коров'ячого та козячого молока. Також у сирі виявили ДНК бактерій, які й зараз використовуються для приготування кисломолочних продуктів.
Автори публікації пишуть, оскільки раніше вважали, що кефір був поширеним від Кавказу до Європи, то нове відкриття розповість більше про виготовлення кисломолочної продукції в давнину.
"Це найстаріший відомий зразок сиру, коли-небудь знайдений у світі. Такі харчові продукти, як сир, надзвичайно важко зберегти протягом тисяч років, тому це рідкісна та цінна можливість", – сказала провідна авторка дослідження Цяомей Фу, палеонтологиня з Інституту палеонтології та палеоантропології хребетних при Китайській академії наук у Пекіні.
Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, "Укрзалізниця" поділилася статистикою та історіями про загублені речі у поїздах. Серед них - відро полуниці, торти та навіть пакет з вісьмома палками ковбаси.