У Києві на "Аскольдовій могилі" понівечили могили "Джуса", "Да Вінчі" та Петриченка

У Києві на

У столиці 20 червня стався обурливий випадок наруги над могилами українських військових, які віддали своє життя за свободу та незалежність рідної землі. Вночі невідомі зловмисники пошкодили місця поховання Героїв України Дмитра Коцюбайла ("Да Вінчі"), Андрія Пільщикова ("Джуса") та Павла Петриченка на Аскольдовій могилі в Києві.

Про цей прикрий інцидент у соціальних мережах повідомила бойова медикиня Аліна Михайлова, яка є нареченою похованого там Героя України Дмитра Коцюбайла. Вона опублікувала відео, на якому видно потрощені фотографії, зірвані з хрестів таблички, перекинуті вази та прапори.

Окрім наруги над могилами військових, вандали також розбили лампадки на меморіалі-триптиху "Іловайськ. ДАП. Дебальцеве", який встановлений поруч із похованнями.

Довідка.

  • Дмитро Коцюбайло загинув під час запеклих боїв за Бахмут 7 березня 2023 року. Після успішного втримання траси на Хромове він разом з групою повернувся до міста Часів Яр, де їх накрила ворожа артилерія. Попри швидку евакуацію, поранення Дмитра в шию виявилося несумісним з життям. 9 та 10 березня відбулися прощання з героєм у Бовшеві, Бурштині та Києві.
  • Капітан Андрій Пільщиков загинув 25 серпня 2023 року під час трагічного зіткнення двох навчально-бойових літаків L-39 майора В'ячеслава Мінки та майора Сергія Проказіна біля села Сінгури на Житомирщині. Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні 26 серпня згадав про загибель "Джуса", віддаючи шану його пам'яті.
  • Павло Петриченко загинув 15 квітня 2024 року поблизу Авдіївки Донецької області під час виконання бойового завдання. 19 квітня в Михайлівському соборі в Києві відбулося прощання з воїном.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 7 лютого 2024 року військовий льотчик Владислав Риков загинув на війні, життя пілота-штурмовика обірвалось під час виконання ним бойового завдання.

Головне