У Фінляндії постане перед судом громадянин росії, який воював на боці так званої “ЛНР” та підозрюється у п'яти воєнних злочинах, скоєних в Україні в 2014 році.
Про це інформує Офіс генерального прокурора.
"Заступник генерального прокурора Фінляндії в Окружному суді Гельсінкі висунув обвинувачення проти заарештованого у Фінляндії громадянина рф, підозрюваного у скоєнні п'яти воєнних злочинів в Україні у 2014 році", - повідомляє відомство.
Обвинувачення пов'язані з діяльністю підозрюваного в підрозділі "Русич", що воював на боці так званої “ЛНР”.
"За даними фінського слідства, підозрюваний як заступник командира підрозділу брав участь у діях, що порушують закони та звичаї війни. У результаті цих дій він і солдати підрозділу вбили 22 українських військовослужбовців і серйозно поранили чотирьох", - йдеться у повідомленні.
Громадянину рф висунули звинувачення у порушенні законів і звичаїв війни через методи ведення бою та ставлення до поранених і загиблих солдатів противника.
"Звинувачення розглядають у Фінляндії як міжнародні злочини відповідно до фінського законодавства. Підозрюваний не може бути екстрадований в Україну, а отже, Фінляндія розпочала власне розслідування", - зазначає відомство.
Двоє прокурорів, що спеціалізуються на воєнних і міжнародних злочинах, висувають обвинувачення в судовому процесі. Ще у 2016 році українські правоохоронці оголосили підозру цій особі за участь у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України).
У серпні 2023 року Офіс генпрокурора надіслав запит на затримання та тимчасовий арешт підозрюваного, і, після комунікації з фінською владою, його затримали компетентні органи Фінляндії. У вересні Офіс генпрокурора подав запит на його екстрадицію.
Вже у грудні 2023 року компетентні органи Фінляндії розпочали власне розслідування злочинів підозрюваного, вчинених під час бойових дій в Україні. Національне бюро розслідувань Фінляндії (НБР) активно співпрацювало з Офісом генерального прокурора України та Службою безпеки України, отримуючи матеріали українського розслідування й сприяння в зборі доказів. НБР також обмінювалося інформацією з Європолом, Євроюстом, а також із Міжнародним кримінальним судом.
Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, Швейцарія вперше від початку повномасштабного вторгнення росії депортувала українців.