В індійській столиці Нью-Делі 13 листопада був зафіксований критичний рівень забруднення повітря, що в 53 рази перевищує добову норму ВООЗ. Як пише Science Alert, токсичний смог викликав масові проблеми зі здоров'ям у людей та паралізував роботу транспорту.
За даними моніторингової компанії IQAir, рівень небезпечних речовин в повітрі у місті сягнув 806 мікрограмів на кубічний метр. Ситуацію ускладнили низькі температури та повільні вітри, які затримували токсичні частки в повітрі. Це явище в регіоні спостерігається щорічно з середини жовтня до січня.
З часом рівень забруднення став знижатись, але все одно тримався на позначках у 25-35 разів вищих за допустимі.
Dense layer of smog engulfs the national capital with the air quality dropping down to 361 categorized as ‘Very Poor’ at 8 am in Delhi.
— ThePrintIndia (@ThePrintIndia) November 13, 2024
Photos by Suraj Singh Bisht @Surajbisht25#ThePrintPictures pic.twitter.com/xkKNzgA4Nm
Основними причинами забруднення стали спалювання стерні фермерами в сусідніх регіонах, а також викиди заводів та автомобілів. Додатковим джерелом токсинів, за даними NYT, стала електростанція, яка спалює сміття на міському звалищі, викидаючи в повітря небезпечні концентрації важких металів.
Від смогу в Індії постраждало транспортне сполучення. Видимість у 18 регіональних аеропортах впала нижче 1000 метрів, а в Делі - менше 500 метрів, що призвело до затримки великого числа віарейсів.
За даними дослідження The Lancet, забруднення повітря спричинило 1,67 мільйона передчасних смертей в Індії у 2019 році.
Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого місяця в Індії річка Джамна вкрилась товстим шаром білої токсичної піни, яка нагадувала на вигляд сніг.