"Титанік" розчиняється в історії: нові знімки розкривають зміни легендарного корабля під водою (фото)

Свіжа експедиція до уламків "Титаніка" виявила разючі зміни в його стані, підкресливши невблаганний процес розпаду легендарного судна на дні Атлантичного океану. Найбільш помітною зміною стала втрата значної частини поручнів на носі корабля - іконічного елемента, увічненого в популярній культурі, зокрема у відомій сцені з Роуз та Джеком з однойменного фільму 1997 року.

"Ніс "Титаніка" просто культовий - в поп-культурі є всі ці моменти - і це те, про що ви думаєте, коли думаєте про корабельну аварію. І тепер він так не виглядає", - цитує ВВС слова Томасіни Рей, директорки з колекцій RMS Titanic (компанії, що провела експедицію).

Дослідники вважають, що близько 4,5 метрів поручнів відвалилися за останні два роки. Це відкриття стало можливим завдяки серії занурень підводних роботів, які зробили понад два мільйони знімків та 24 години відеоматеріалу високої роздільної здатності.

Процес руйнування "Титаніка" прискорюється через дію мікробів, які роз'їдають металеву конструкцію корабля, утворюючи так звані "рустикли" - сталактити іржі. Попередні експедиції також виявили руйнування інших частин судна, зокрема правого боку офіцерських кают.

Окрім фіксації змін у стані корабля, експедиція зробила ще одне важливе відкриття. Вони знайшли бронзову статую "Діани Версальської", яка колись прикрашала зал першого класу "Титаніка". Статуя, висотою 60 см, була вперше помічена у 1986 році, але її місцезнаходження залишалося невідомим до цього часу.

"Це було схоже на пошук голки в стозі сіна, і відкриття цього року стало знаменним", - зауважив дослідник "Титаніка" Джеймс Пенка.

RMS Titanic планує повернутися наступного року для підняття додаткових артефактів, включаючи статую Діани.

"Повернути Діану назад, щоб люди могли побачити її власними очима - цінність цього, пробудити любов до історії, дайвінгу, збереження природи, корабельних аварій, скульптури... Я б ніколи не зміг залишити це на дні океану", - додав Пенка.

Як писав "Ми-Україна" раніше, через рік після трагічної загибелі п'яти людей на борту підводного апарату OceanGate "Титан" під час експедиції до місця катастрофи "Титаніка", мільярдер Ларрі Коннор оголосив про свої наміри здійснити власну подорож до цього місця. Глибоководну експедицію він запланував провести разом з гендиректором Triton Submarines Патріком Лехі.

 

Головне