Супутник NASA зафіксував часткове затемнення Сонця, яке неможливо було побачити з Землі. Явище відбулось 27 квітня і було повністю задокументоване Обсерваторією сонячної динаміки NASA (SDO), пише Newsweek.
На фото з супутника, надісланих на Землю, спочатку видно Сонце повністю, а потім повз нього проходить великий темний шар - Місяць - який закриває 23% зірки від огляду.
Як відомо, SDO розпочала свою роботу в лютому 2010 року. Цей напівавтономний космічний апарат спрямований на Сонце, що дозволяє вести практично безперервне спостереження за нашою зіркою.
Цей супутник знаходиться на геосинхронній орбіті - тобто його орбітальний період ідеально збігається з обертанням Землі. Для спостерігача на планеті видається, що він завжди лишається в одному і тому самому положенні на небосхилі.
SDO щорічно спостерігає кілька місячних транзитів, або затемнень, багато з яких не видно з Землі.
Наступне сонячне затемнення, видиме лише з космосу, очікується 25 травня, однак воно охопить всього 4% Сонця. Інше затемнення, що має відбутися 25 липня, як очікується, буде набагато глибшим — Місяць закриє 62% сонячного диску.
Наступне сонячне затемнення, які земляни зможуть побачити, відбудеться 21 вересня цього року. Повне сонячне затемнення відбудеться 12 серпня 2026 року, але його можна буде повністю побачити лише в Гренландії, Ісландії, Іспанії, та частині Португалії.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у березні було видно повне місячного затемнення, коли Земля пройшла прямо між Сонцем і Місяцем, в результаті чого природний супутник нашої планети забарвився в насичений червоний колір. Це явище відоме як "Кривавий Місяць".