В Україні почали надсилати судові повістки через Viber: як це працює

В Україні почали надсилати судові повістки через Viber: як це працює

В Україні розпочали надсилати судові повістки та виклики через месенджер Viber. Про це йдеться в заяві Державної судової адміністрації України на сайті.

Як зазначається, реалізація цієї ініціативи в повній мірі відповідає вимогам процесуального законодавства. Вона спрямована в першу чергу на економію коштів бюджету.

"Так, з 15 лютого 2023 року на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber", - йдеться в повідомленні адміністрації.

За замовченням, система судового документообігу буде намагатись відправити повістку через месенджер. Якщо це буде неможливо, повістка відправляється як SMS.

"Середня вартість відправки однієї повістки для суду буде значно нижчою, оскільки для відправки однієї повістки за допомогою Viber потрібне лише одне повідомлення (проти п'яти-шести SMS-повідомлень в середньому та 15 як максимум)", - розповіли в судовій адміністрації.

Вже за перші 12 годин було доставлено 60% повісток. Завдяки цьому, за перші півдня роботи нового сервісу економія для судів склала понад 5 тис. грн.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, очільник Мінцифри Михайло Федоров розповів, що не планується запроваджувати нові сервіси у “Дії”, аби відправляти українцям повістки у військкомат. Над цифровим військовим квитком для українців призовного віку відомство також не працює. За словами Федорова, зараз Мінцифра та Міноборони пропрацьовують цифрове посвідчення ветерана і можливість отримувати сервіси онлайн для ветеранів.

Головне