Судану загрожує найсмертоносніший у світі за останні 40 років голод, - США

Судану загрожує найсмертоносніший у світі за останні 40 років голод, - США

Судан зіткнувся з небезпекою голоду, який за масштабами може перевершити найгірший в світі голод в Ефіопії 40 років тому. На цьому наголосила посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, пише The Guardian.

Вона розповіла, що постачання гуманітарної допомоги в охоплену війною країну продовжує блокуватися воюючими арміями, тоді як поставки зброї обом сторонам конфлікту не припиняються. За її словами, світова увага на сьогодні прикута до Сектору Гази, де також відбувається рукотворний голод, однак зауважила, що Судан вже переживає найгіршу гуманітарну кризу і стрімко котиться до гуманітарної катастрофи історичного масштабу.

"Нам потрібно, щоб світ усвідомив катастрофу, що відбувається на наших очах", - заявила пані посол.

Її заява пролунала в той час, коли Ель-Фашир - столиця регіону Північний Дарфур - вже другий місяць перебуває в облозі Сил оперативної підтримки (RSF) - воєнізованого угруповання, яке воює з Суданськими збройними силами з квітня 2023 року. Громадянська війна, спричинена боротьбою за владу між двома конкуруючими генералами, вже забрала життя 14 000 людей і змусила 10 млн осіб залишити свої домівки.

Очільниця Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер у п'ятницю оголосила про нову гуманітарну допомогу для Судану на суму 315 мільйонів доларів, але зазначила, що практично ніяка допомога не доходить до населення країни.

"RSF систематично грабує гуманітарні склади, краде продукти харчування і худобу, руйнує зерносховища та колодязі в найбільш вразливих суданських громадах", - сказала вона.

За її словами, "саме перешкоди, а не недостатні запаси продовольства, є рушійною силою історичного і смертоносного рівня голоду в Судані". 

Нинішня криза, за словами Пауер, вже "потенційно гірша", ніж голод 2011 року в Сомалі, внаслідок якого загинуло чверть мільйона людей. 

"Я б додала, що найбільш тривожним сценарієм буде те, що Судан стане найсмертоноснішим голодом з часів Ефіопії на початку 1980-х років", - підкреслила вона. 

За оцінками ООН, у період з 1983 по 1985 рік в Ефіопії від голоду загинув мільйон людей. Томас-Грінфілд заявила, що в гіршому випадку голод у Судані може стати ще більш смертоносним.

Як писав "Ми-Україна" раніше, днями прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу оголосив, що розпускає військовий кабінет із шістьох посадовців, який було створено 11 жовтня 2023 року для управління військовими операціями

 

Головне