Центр прогнозування космічної погоди (NOAA) випустив попередження про геомагнітну бурю на 16 квітня. Два корональні викиди маси, спричинені рідкісним подвійним виверженням сонячних магнітних ниток, досягнуть Землі майже одночасно, викликавши геомагнітну бурю класу G2 (помірної інтенсивності).
Як пише Space.com, 12 та 13 квітня на Сонці відбулося рідкісне явище — подвійне виверження сонячних магнітних ниток. Вони спричинили корональні викиди маси (CME) — величезні хмари заряджених сонячних частинок, які можуть сколихнути магнітне поле нашої планети.
"Ці сонячні шторми, швидше за все, будуть переміщуватися повільно, але вони щільні і, таким чином, можуть завдати відчутного удару!" — написала фізик космічної погоди Таміта Сков у X.
Twin Filaments launch while crossing through the Earth-Strike Zone! These #solarstorms will likely travel slowly, but they are dense and thus could pack a decent punch! Still waiting for coronagraph data to inform model runs, but impact could be late April 15 or early April 16. pic.twitter.com/TcagnKrcNs
— Dr. Tamitha Skov (@TamithaSkov) April 13, 2025
Згідно з триденним прогнозом NOAA, очікується, що геомагнітна активність посилиться в кінці 15 квітня або на початку 16 квітня, досягнувши піку протягом дня і знизившись після цього.
Науковці наголошують на тому, що спрогнозувати точний час прибуття корональних викидів маси надзвичайно складно, оскільки космічна погода, як і погода на Землі, - річ дуже мінлива. Спеціалісти NOAA зазначають, що навіть якщо корональні викиди досягають Землі, їхній вплив залежить від вирівнювання магнітного поля всередині викиду.
У зв'язку з виверженнями на Сонці жителі північних штатів США, Нью-Йорка і Айдахо зокрема, та Канади, ймовірно, зможуть побачити полярне сяйво. В Україні його побачити не вийде.
Як відомо, активність Сонця наближається до піку 11-річного циклу, тому в 2025 році очікується збільшення кількості сонячних спалахів та геомагнітних бур.
Як писав "Ми-Україна" раніше, космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) вперше зафіксував "самогубство" планети.