У Саудівській Аравії за 2024 рік стратили 330 осіб, що майже вдвічі перевищує показники минулого року (172 особи) та 2022 року (196 осіб). Це відбувається попри заяви крон-принца Мухаммеда бін Салмана про обмеження смертної кари з 2022 року виключно випадками вбивств, нагадує Reuters.
Дані правозахисної організації Reprieve показують, що понад 150 осіб із загального числа були страчені за злочини без смертельних наслідків, що суперечить міжнародному праву. Більшість випадків приведення в дію смертних вироків була пов'язана з контрабандою наркотиків, зокрема "каптагону" (амфетаміноетилтеофілін) з Сирії, та звинуваченнями у нелетальному тероризмі.
Серед страчених - понад 100 іноземних громадян з країн Близького Сходу, Африки та Азії. Родичі засуджених скаржаться на складнощі з правовою системою Саудівської Аравії, відсутність адвокатів та належних судових розглядів справ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти стратили 177 українських військовополонених з початку вторгнення — Лубінець
"Ця реформа побудована на картковому будиночку, який стоїть на рекордній кількості страт", - наголосив Джід Басьюні з Reprieve.
Як відомо, нині саудити витрачають мільярди на покращення репутації країни, намагаючись перетворити її з консервативної держави з суворими релігійними обмеженнями на центр туризму та розваг в рамках програми Vision 2030.
"Репресії посилюються, але ви цього не бачите", - коментує дослідниця Amnesty International Дана Ахмед.
Влада королівства відкидає всі обвинувачення у порушенні прав людини, заявляючи, що їхні дії спрямовані на захист національної безпеки.
В Саудівській Аравії ще не відповіли на запити Reuters щодо кількості страт.
Як писав "Ми-Україна" раніше, світові правозахисні організації закликали ООН відхилити заявку Саудівської Аравії на членство в Раді ООН з прав людини. Вони попереджають, що такий крок може підірвати здатність Ради вимагати справедливості у випадках порушення прав людини та буде сприйнятий як "ляпас" численним жертвам саудівського режиму.