Слухові апарати можуть відтермінувати хворобу Паркінсона, - дослідження

Слухові апарати можуть відтермінувати хворобу Паркінсона, - дослідження

Нові дослідження показують, що слухові апарати можуть допомогти відтермінувати деякі випадки розвитку хвороби Паркінсона.

Про це повідомляє Science Alert.

Вчені дослідили дані понад 3,5 мільйонів американських ветеранів і виявили, що у людей із втратою слуху частіше діагностують хворобу Паркінсона. Чим серйозніші проблеми зі слухом і чим довше вони тривають, тим вищий ризик. Однак, якщо пацієнти починають користуватися слуховими апаратами на ранній стадії, ймовірність розвитку захворювання значно знижується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учені дізналися, як наявність собаки впливає на здоров'я людини

Ці висновки додають нові докази зв’язку між втратою слуху та нейродегенеративними процесами. Слухові апарати можуть допомогти підтримувати когнітивне здоров'я будучи доступним і безпечним методом.

У 2022 році систематичний огляд показав, що дорослі з вадами слуху, які використовують слухові апарати, мають на 19% менший ризик когнітивних порушень у порівнянні з тими, хто ними не користується.

Варто нагадати, що науковці виявили потенційний зв'язок між звичкою людей ковиряти пальцями в носі та підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Патогени можуть проникати в нюхову цибулину — ділянку мозку, відповідальну за нюх — і викликати інфекції, які можуть сприяти утворенню амілоїдних бляшок, ключової ознаки хвороби Альцгеймера.

Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені з’ясували, чому люди люблять боятися. Під час "відчуття небезпеки" тіло виділяє адреналін, а після - дофамін, що приносить відчуття полегшення.

Головне