Склянка молока щодня може знизити ризик раку - дослідження

Склянка молока щодня може знизити ризик раку - дослідження

Щоденне вживання однієї склянки молока може суттєво знизити ризик розвитку раку кишечника, стверджують дослідники з Оксфордського університету та Cancer Research UK.

Про це повідомляє Science Alert.

Щорічно у Великобританії фіксують близько 45 000 випадків раку кишечника, що робить його одним із найпоширеніших видів раку як у країні, так і у світі. Близько половини цих випадків можна уникнути, дотримуючись здорового способу життя, який включає правильне харчування, фізичну активність, відмову від куріння та зменшення вживання алкоголю і обробленого м’яса.

Онкологи зазначають, що навіть невеликі зміни в харчуванні можуть позитивно вплинути на ризик захворювання. Наприклад, склянка молока на день може допомогти зміцнити здоров’я, а обмеження алкоголю та червоного м’яса ще більше посилить захисний ефект.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 11 найкорисніших продуктів, які всі чомусь рідко їдять

Дослідження вивчало вплив споживання молока через аналіз генетичних даних понад пів мільйона людей та їхні харчові звички. Виявилося, що ті, хто випивав додатково 244 грами молока щодня, мали на 17% менший ризик розвитку раку кишечника. Цей ефект спостерігався незалежно від типу молока – цільного, знежиреного чи напівзнежиреного.

Захисні властивості молока можуть бути пов’язані з високим вмістом кальцію, який нейтралізує шкідливі речовини в кишечнику та сприяє знищенню аномальних клітин. Також молоко містить вітамін D, що допомагає регулювати ріст клітин, і лактозу, яка сприяє зростанню корисних бактерій у кишківнику. Деякі компоненти молока, наприклад, кон’югована лінолева кислота, також мають потенційні протиракові властивості.

РЕКОМЕНДУЄМО: Негативний вплив на організм гарантовано: які продукти категорично не рекомендується їсти разом

Однак не всім підходить таке рішення. Людям із непереносимістю лактози або алергією на молочні продукти важливо звертатися до лікаря перед зміною раціону.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в Україні вперше зробили ретрансплантацію серця.

Головне