Незабаром з’явиться реальна можливість глибше зазирнути у свідомість тварин — у Лондонській школі економіки запрацює перший у світі науковий центр, що спеціалізуватиметься на вивченні тваринної чутливості.
Про це повідомило The Guardian.
Центр імені Джеремі Коллера стартує 30 вересня і досліджуватиме широкий спектр видів — від домашніх тварин до комах, крабів і каракатиць. До роботи долучаться фахівці з філософії, нейронауки, ветеринарії, права, еволюційної біології, ШІ та економіки. Одним із ключових напрямів стане вивчення того, як штучний інтелект може допомогти людям "спілкуватися" з тваринами — і як уникнути ризику, що технології казатимуть власникам те, що ті хочуть почути, а не те, що насправді потрібно тваринам.
Директор центру, професор Джонатан Бірч, попереджає: майбутні "перекладачі" на основі ШІ можуть нашкодити тваринам, створюючи ілюзію комфорту там, де є страждання. Центр прагне розробити етичні норми використання ШІ у сфері добробуту тварин і вже готує глобальні рекомендації.
Серед інших тем — вплив безпілотних авто на тварин, а також автоматизація у фермерстві, де етичні аспекти часто ігноруються. Центр працюватиме разом з НУО, аби сприяти зміні ставлення до тварин і забезпечити науково обґрунтовану політику в усьому світі.
Засновник центру Джеремі Коллер вважає, що тільки глибше розуміння того, як тварини відчувають і комунікують, допоможе нам змінити ставлення до них. І як Розетський камінь колись відкрив шлях до розшифрування ієрогліфів, так само штучний інтелект може допомогти розкрити внутрішній світ тварин.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Google розширює можливості свого помічника зі штучним інтелектом Gemini. Тепер платні користувачі зможуть створювати короткі відео на основі фото та текстових описів. Нова функція доступна у вебверсії та поступово з'являється у мобільному застосунку.