Штучний інтелект може заздалегідь виявляти загрозливі для життя порушення серцевого ритму – задовго до прояву симптомів.
Про це пише SciTechDaily.
Дослідження показало, що алгоритм на основі нейронної мережі може з понад 70% точністю визначити ризик смертельної аритмії за два тижні до її ймовірної появи.
Розробкою займалися науковці з французького Інституту Inserm, Університету Paris Citе, мережі лікарень AP-HP, а також колеги зі США. В основі лежить технологія, що моделює роботу людського мозку. Нейромережа аналізувала понад 240 000 амбулаторних електрокардіограм із шести країн, що дало змогу розпізнати малопомітні електричні сигнали, які вказують на небезпеку.
Доктор Лоран Фіоріна з Паризького центру серцево-судинних досліджень пояснив, зо цей алгоритм виявляє тонкі порушення в циклі роботи серця, які раніше могли залишитися непоміченими. Якщо їх не виявити, вони можуть перерости в раптову зупинку серця.
"До цього часу ми намагалися ідентифікувати пацієнтів із групою ризику в середньостроковій та довгостроковій перспективі, але не могли передбачити, що може статися за хвилини, години чи дні, що передують зупинці серця. Тепер, завдяки штучному інтелекту, ми можемо передбачити ці події в дуже короткостроковій перспективі та потенційно вжити заходів, поки не стане занадто пізно", - заявив професор Елої Маріжон.
Наразі технологія ще проходить оцінку, але вже показала високу ефективність — 70% у виявленні ризикованих випадків і 99,9% у виключенні безпечних. У перспективі цю систему можуть інтегрувати в медичне обладнання для моніторингу серця, зокрема в портативні пристрої або навіть у смарт-годинники.
Як писав "Ми-Україна" раніше, нові дослідження показують, що навіть один довгий похід у вихідні дні може зменшити рівень тривожності.