СБУ: Російські спецслужби змушують українських дітей повідомляти про псевдомінування

СБУ: Російські спецслужби змушують українських дітей повідомляти про псевдомінування

Росія залучає неповнолітніх до підривної діяльності проти України. Про це свідчить низка фактів, які виявила Служба безпеки України.

За даними СБУ, нещодавно були заблокувані злочинні дії підліткової групи, що причетна до серії анонімних повідомлень про псевдомінування у Києві та регіонах України. Найчастіше серед "мінувань" підлітками були будівлі органів державної влади та об’єкти соціальної інфраструктури. Наприклад, минулого жовтня одночасно було повідомлено про фейкові мінування 14 місцевих судів.

СБУ встановила, що злочинну діяльність учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби.

"Для цього створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно залучали неповнолітніх мешканців різних регіонів України. Саме за вказівками агресора підлітки періодично розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про "мінування".

Таким чином ворог намагався розхитувати внутрішню обстановку в Україні", - йдеться у повідомленні.

За даними спецслужби, "розсилку" здійснювали від імені сторонніх осіб та з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування своєї локації. Проведене СБУ розслідування викрили організатора груп - ним виявився неповнолітній мешканець Чернігівської області. Хлопець мав контакти з представником російської спецслужби. Перемовини відбувалися у месенджері.

У хлопця провели обшук за адресою проживання та виявили мобільний телефон і комп’ютер з доказами протиправної діяльності та комунікації з агресором.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України.

Як повідомляли "Ми-Україна", у тимчасово окупованому Маріуполі Донецької області російські окупанти та колаборанти масово перевіряють телефони школярів.

Головне