Руанда тестує нову вакцину проти смертоносного вірусу Марбург

Руанда тестує нову вакцину проти смертоносного вірусу Марбург

Руанда оголосила про початок випробувань вакцини проти смертельного вірусу Марбург, який вже забрав життя щонайменше 12 осіб у країні. Це перший зафіксований спалах вірусу в країні, джерело якого поки що невідоме, пише ВВС.

Східноафриканська країна отримала 700 доз вакцини від американського Інституту вакцин Сабіна. В Руанді передусім щеплюватимуть тих, хто перебуває у групі найбільшого ризику, зокрема лікарів та осіб, які контактували з хворими на Марбург.

Вірус Марбург - це висококонтагіозне захворювання, подібне до лихоманки Ебола. Воно характеризується такими симптомами, як лихоманка, м'язові болі, діарея, блювота, а в деяких випадках може призвести до смерті через значну втрату крові. За даними міністерства охорони здоров'я, в Руанді зафіксовано щонайменше 46 випадків захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підозра на вірус Марбурга у пасажирів паралізувала роботу вокзалу Гамбурга

Голова МОЗ Руанди Сабін Нсанзімана запевнив, що "людям не слід турбуватися" про проблеми зі здоров'ям, пов'язані з вакциною, оскільки випробування вже проводилися в Кенії та Уганді. Вакцина проти вірусу Марбург була випробувана лише на дорослих віком від 18 років, наразі немає планів проводити випробування на дітях.

У спробі стримати поширення вірусу влада Руанди обмежила масштаби церемоній поховання жертв. Крім того, країна планує ввести обмеження на поїздки, а також запровадити перевірку температури, анкетування пасажирів та станції дезінфекції рук у пунктах відправлення.

За даними ВООЗ, в середньому вірус Марбург вбиває половину інфікованих ним людей. Відомо, що попередні спалахи призводили до смерті від 24% до 88% інфікованих.

Вірус Марбург передається людині від кажанів, а потім через контакт з рідинами організму інфікованих людей. У сусідній Танзанії спалах був зареєстрований у 2023 році, а в Уганді в 2017 році померло три особи.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Демократична Республіка Конго нарешті розпочала вакцинацію проти mpox (раніше відомої як мавпяча віспа). Це сталось майже за два місяці після того, як ВООЗ оголосила спалах хвороби надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Головне