Розтанув останній: Венесуела втратила шостий льодовик 

Розтанув останній: Венесуела втратила шостий льодовик 

Останній льодовик на території Венесуели розтанув до такої міри, що науковці перекласифікували його на крижане поле. Вчені прогнозували, що він проіснує ще щонайменше десятиліття, пише The Guardian. 

Таким чином Венесуела стала першою у світі державою, яка в теперішній час втратила усі свої льодовики. В країні нараховувалось шість льодовиків, усі вони розташовувались у гірському хребті Сьєрра-Невада-де-Меріда на висоті 5000 метрів над рівнем моря. 

До 2011 року п'ять льодовиків розтанули, "живим" залишився лише льодовик Гумбольдта, який також називають Ла Корона. Йому давали ще не менше 10 років, проте через політичну ситуацію в країні науковці не мали змоги відстежувати його стан. 

Свіжі дослідження показали, що темпи танення виявились швидшими за очікувані і загальна площа скоротилася до 2 га. 

"Інші країни втратили свої льодовики кілька десятиліть тому після закінчення малого льодовикового періоду, але Венесуела, можливо, перша, хто втратив їх у наш час", - сказав кліматолог Максиміліано Еррера. 

"Втрата Ла-Корони знаменує собою втрату набагато більшого, ніж сама крига, вона також означає втрату багатьох екосистемних послуг, які надають льодовики, від унікальних місць проживання мікробів до середовища, що має значну культурну цінність", - прокоментувала гляціолог і доцент Даремського університету Керолайн Клейсон.

Наступними у черзі на повну втрату льодовиків стоять Індонезія, Мексика та Словенія. Там само високими ризики є для острову Папуа та Мексики, попереджають дослідники.

Як писав "Ми-Україна" раніше, льодовий покрив Гренландії - найбільшого острова планети - зменшується в середньому на 30 млн тонн льоду на годину, що на 20% більше, ніж вважали вчені. 

 

 

 

Головне