Рідкісний парад планет відбудеться цього тижня - коли дивитись

Рідкісний парад планет відбудеться цього тижня - коли дивитись

Астрономи та поціновувачі космосу матимуть рідкісну можливість спостерігати унікальне явище - парад планет. Меркурій, Марс, Юпітер, Уран, Нептун та Сатурн вишикуються в ряд 28 серпня, створюючи захоплююче видовище на нічному небі.

Що таке парад планет?

Парад планет - це не офіційний астрономічний термін, а скоріше популярне визначення для явища, коли п'ять або більше планет можна спостерігати одночасно на невеликій ділянці неба. Як пояснюють фахівці, це не справжнє вирівнювання планет, а оптична ілюзія. Планети насправді розташовані на різних відстанях і глибинах, але з Землі здається, ніби вони вишикувалися в ряд.

Коли і як спостерігати за парадом планет 28 серпня?

Найкращий час для спостереження - приблизно за годину до сходу сонця 28 серпня. Однак, якщо ви пропустите цей момент, не хвилюйтеся - вирівнювання буде помітним ще кілька днів.

Для найкращого огляду варто відійти якомога далі від джерел світлового забруднення. Меркурій, Марс, Юпітер і Сатурн можна буде побачити неозброєним оком, але для спостереження за Нептуном і Ураном знадобиться телескоп або потужний бінокль.

Як відрізнити планету від зірки?

Юпітер буде найлегше розпізнати - він буде другим за яскравістю об'єктом на небі після Місяця. Інші планети будуть тьмянішими. Головна відмінність планет від зірок полягає в тому, що планети не мерехтять.

Для точної ідентифікації небесних тіл можна скористатися спеціальними астрономічними додатками, наприклад, Starwalk.

Майбутні паради планет: коли наступний

Після цьогорічного параду наступне вирівнювання відбудеться 18 січня 2025 року, коли на нічному небі з'являться шість планет: Марс, Юпітер, Уран, Нептун, Сатурн і Венера. А вже 28 лютого 2025 року можна буде спостерігати парад семи планет: Сатурна, Меркурія, Нептуна, Венери, Урана, Юпітера та Марса.

Як писав "Ми-Україна" раніше, попереднє шикування планет в ряд відбулось 3 червня. Тоді в одній лінії можна було побачити Меркурій, Марс, Юпітер, Нептун, Сатурн та Уран.

Головне