У Каліфорнії виявили на березі рідкісну глибоководну риба-ремінь, довжиною 3 м. Цей вид зазвичай живе в мезопелагіалі - області глибоких вод, куди не проникає світло.
Як пише The Independent, першим рибу побачив аспірант Океанографічного інституту Скріппса. Це вже друга так риба, знайдена в цьому районі за рік, попередня знахідка була довжиною близько 3,6 метра і важила понад 30 кілограмів. В цілому з 1901 року в Каліфорнії зафіксовано лише 20 подібних випадків.
В Японії цих риб називають "рибами Судного дня". В країні панує повір'я, що вони передвіщають землетруси та природні катаклізми. Так, перед землетрусом 2011 року на японських пляжах знайшли 20 таких риб.
Дослідники наголошують на науковій цінності цієї знахідки.
"Як і у попередньому випадку, цей екземпляр і взяті у нього зразки зможуть багато розповісти нам про біологію, анатомію, геноміку і життєвий цикл цих риб", - зауважив менеджер колекції морських хребетних Інституту Скріппса Бен Фрейбл.
Look what decided to make another appearance! 🌊 Last week, another #oarfish washed up on Grandview Beach in Encinitas and was spotted by Scripps Oceanography PhD candidate Alison Laferriere. This cool creature measures roughly 9 to 10 feet long. pic.twitter.com/gJjc9BBLwc
— Scripps Institution of Oceanography (@Scripps_Ocean) November 13, 2024
Науковці точно не знають, що змушує цих риб викидатись на берег, але припускають, що це може бути спричинено травмами, хворобами або дезорієнтацією. Низка дослідників пов'язують це явище з сейсмічною активністю або викидами чадного газу перед землетрусами.
"Ця риба-ремінь є рідкісною можливістю отримати свіжі зразки для геномного аналізу, що дозволяє нам вивчати еволюційні адаптації, які дозволяють цьому виду процвітати в глибоководному середовищі", - розповіла морська біологиня та кураторка колекції морських хребетних Інституту Скріппса Дахіана Арсіла.
Як писав "Ми-Україна" раніше, науковці завершили аналіз чорних "смолянистих" кульок, які паралізували сім пляжів Сіднея минулого місяця, та озвучили, з чого вони складються.