ПВК "Вагнер" вербує жінок-в'язнів та відправляє на війну в Україну

ПВК

Приватна військова компанія "Вагнер" Євгенія Пригожина почала вербувати в російських в'язницях жінок-в'язнів для участі у війні в Україні. Про це розповіла директорка фонду “Русь сидящая” Ольга Романова в інтерв’ю литовському виданню LRT. 

Відомо, що наприкінці грудня з Краснодарського краю на війну забрали вже першу партію ув'язнених. 

"За нашими даними, жінок вже відправляють на фронт, забрали першу партію з Краснодарського краю наприкінці грудня, але ми поки що нічого не знаємо про їхню подальшу долю", - розповіла Романова.

За словами директорки фонду “Русь сидящая”, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну жінки з в'язниць надсилають листи з проханням сприяти їх відправленню на фронт.

Романова додала, що також вербування розпочалося і у в'язницях Чечні.  

Нагадаємо, що з літа минулого року у ПВК “Вагнер” було завербовано 35 000 ув’язнених чоловіків, яких відправляють воювати в Україну. На сьогоднішній день число бажаючих значно знизилось, завербувати вдається лише 25-30 осіб за добу. 

“Усього з початку війни у Росії сиділо 420 000 в’язнів, 35 000 завербували. Загалом Пригожин мав ще резерв 100-150 тисяч - він міг би ще набрати чоловіків ув’язнених. Але вони перестали вербуватись категорично”, - зазначила Романова.

Як раніше повідомляли “Ми-Україна”, у російській федерації починаючи з 9 січня обмежили виїзд за межі рф громадян, які мають висновок про готовність до воєнної служби з категоріями “А”, “Б” і “В”, тобто в тому числі й обмежено придатних. 

Головне