Рідкісні потужні зливи перетворили частину пустелі Сахара на тимчасовий оазис, створивши блакитні лагуни серед пальм та піщаних дюн. Це стало наслідком непритаманних регіону обсягів опадів в південно-східній частині Марокко - одного з найпосушливіших регіонів світу, пише ABC News.
За даними уряду Марокко, дводенні опади в деяких районах перевищили середньорічні показники. Зокрема, в селищі Тагунsт, розташованому приблизно за 450 км на південь від столиці Рабат, за 24 години випало понад 100 мм опадів. Це надзвичайно велика кількість для території, де зазвичай випадає менше 250 мм на рік.
"Минуло 30-50 років з того часу, як за такий короткий проміжок часу випадало стільки опадів", - зауважив Хуссін Юабеб з Головного управління метеорології Марокко .
Фахівець також припустив, що ці дощі, які метеорологи називають позатропічним штормом, можуть змінити погодні умови регіону на місяці та роки вперед.
Rare rainfall caused flooding in the Sahara desert, nourishing some of its most drought-stricken regions with more water than many had seen in decades.
— The Associated Press (@AP) October 8, 2024
Experts say this could profoundly alter weather forecasts in the future. pic.twitter.com/k6M1WuGfPV
Хоча ці опади і принесли вологу в регіон, який страждав від шести років посухи поспіль, вони також спричинили трагічні наслідки. Повідомляється про загибель від злив понад 20 людей у Марокко та Алжирі, а також про пошкодження сільськогосподарських угідь.
Водночас дощі, як очікується, допоможуть поповнити великі підземні водоносні горизонти, які використовуються для водопостачання пустельних громад. Крім того, водосховища регіону повідомили про рекордні темпи наповнення протягом вересня. Так, супутники NASA зафіксували, як вода наповнила озеро Ірікі між Загорою та Татою, яке залишалося сухим протягом 50 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Частина пустелі Сахара раптово зазеленіла: науковці пояснили, що сталось
Як писав "Ми-Україна" раніше, за останні десятиліття рослинного покриву на Антарктичному півострові стало в 12 разів більше.