Проблеми з фертильністю, кишечником і легенями: як мікропластик впливає на здоров’я людини

Проблеми з фертильністю, кишечником і легенями: як мікропластик впливає на здоров’я людини

Аналіз впливу мікропластику на здоров’я викликав тривогу серед науковців. Мікроскопічні частинки пластику, які вдихаєють люди, споживють з їжею чи водою, можуть сприяти проблемам із фертильністю, раку товстої кишки та погіршенню роботи легенів.

Про це повідомляють дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF), передає Science Alert.

Команда UCSF дослідила публікації про вплив мікропластику, створені між 2018 і 2024 роками, щоб виявити потенційні ризики для систем травлення, розмноження та дихання. Їхній аналіз не є вичерпним, а спрямований на визначення ключових питань, які потребують негайного медичного вивчення.

Із 31 проаналізованого дослідження більшість виконували на тваринах, переважно на мишах, у наукових установах Китаю. Лише три спостереження охоплювали людей, досліджуючи мікропластик у плаценті, амніотичній рідині та носовій рідині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Годинна прогулянка щодня може збільшити тривалість життя на шість годин

Науковці зазначають, що доказова база про якість сперми та стан імунітету кишечника є досить переконливою. Докази впливу мікропластику на легені, включаючи пошкодження тканин, оцінюються як середньої якості. Водночас, можливий зв’язок із хронічними запаленнями в кишечнику, зниженням кількості та рухливості сперми, а також пошкодженням легенів.

Результати експериментів на тваринах свідчать про значні порушення: зміни в товстій кишці, скорочення площі слизової оболонки, пошкодження сперматозоїдів, а також утворення фіброзу в легенях.

З огляду на ці дані, науковці наполягають на необхідності запровадження заходів для зменшення впливу мікропластику на здоров’я людей, попри те, що дослідження перебувають на ранніх етапах.

Виробництво пластику, за прогнозами, утричі збільшиться до 2060 року. У той час як докази накопичення мікропластику в організмі людини зростають, його вплив на здоров’я залишається майже невідомим.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, кожна сигарета забирає приблизно 20 хвилин життя. Тобто, відмовившись від куріння на тиждень, можна подовжити життя на цілий день.

Головне