У повсякденному житті українською мовою спілкується 61% громадян України. Якщо до 24 лютого 2022 року в побуті зазвичай розмовляли російською мовою (56%), а українською 43% респондентів, то наразі картина фактично протилежна.
Про це йдеться в результатах восьмої хвилі опитування, проведеного 24-25 квітня дослідницькою компанією Gradus Research. Як показало дослідження, найбільший приріст частки україномовного населення спостерігається у південному регіоні (+23%) та у Києві (+23%). Також значний приріст відбувся у східному регіоні України (+19%).
Найактивніше переходять на українську в повсякденному житті молодь (18-24 роки) та старша вікова група (55-60 років).
Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Анкету заповнила 1000 людей.
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, близько 71,8% громадян України переконані, що війна може припинитись лише у разі перемоги над росією. Водночас компроміси з країною-агресоркою неможливі. Як зазначається, серед тих, хто дотримується думки, що Майдан був справедливим повстанням народу проти диктатури. Крім того, 19,1% українців відповіли, що з рф можна йти на компроміси заради припинення війни, але не всі.
Водночас війну проти України підтримують 75% росіян. Понад 50% жителів російської федерації вважають, що складнощі пов’язані з так званою “спецоперацією” ще попереду. У квітні 75% підтримують “дії російських збройних сил в Україні” (місяць тому – 72%), не підтримують – 16% (місяць тому – 20%).