За підсумками минулого року 258 млн людей зіткнулися з гострим дефіцитом їжі. Ця проблема спіткала населення в 58 державах світу, вказано у свіжому звіті ООН, на який посилається АР.
Люди в семи країнах стикалися з голодом і смертю, йдеться про Сомалі, Афганістан, Буркіна-Фасо, Гаїті, Нігерію, Південний Судан і Ємен.
Криза виникла з низки ключових причин, серед яких: війна рф в Україні, регіональні конфлікти, коронавірусна пандемія та зміна клімату.
Фахівці ООН визначають поняття "гострої нестачі продовольства" як ситуацію, в якій людина не має змоги споживати достатню кількість їжі, що ставить її життя чи засоби для існування у безпосередню небезпеку.
Директор управління Продовольчої та сільськогосподарська організації ООН (ФАО) з надзвичайних операцій та стійкості до зовнішніх факторів Рейн Полсен пояснив, що голод був викликаний взаємодією причин. Одна з них - наслідки російського повномасштабного вторгнення в Україну, які вплинули на світову торгівлю добривами, пшеницею, кукурудзою та олією.
За його словами, найбільше постраждали найбідніші країни. Полсен закликав світові уряди "змінити парадигму", аби більші обсяги грошей спрямовувалися на інвестиції в аграрну галузь та заходи, спрямовані на запобігання продовольчих криз.
"Проблема, з якою ми зіткнулися, полягає в дисбалансі та невідповідності, що існують між обсягом коштів, що виділяються, і тим, на що ці кошти витрачаються, а також типами втручань, щоб зміни відбулися", - сказав він.
Нагадаємо, бої в Судані тривають попри оголошення в країні продовження перемир’я між сторонами конфлікту. Перша заступниця Генсека ООН Аміна Мохаммед вважає, що відновлення бойових дій в країні з новими силами може спровокувати “гіршу ніж в Україні” кризу для мирних жителів.
Як писав "Ми-Україна" раніше, наприкінці квітня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш наголосив, що наразі у світі спостерігається максимальна напруга між найбільшими державами.