Понад 50% студентів потребують психологічної допомоги - дослідження

Понад 50% студентів потребують психологічної допомоги - дослідження

Кожен другий український студент потребує психологічної допомоги, тоді як значна частина викладачів страждає від стресу. Відповідні дані були отримані в результаті дослідження програми "Ти як?", яке охопило 29 ВНЗ по всій країні.

"35% викладачів стверджують, що можуть упоратися зі стресом, а 52% студентів зізнаються, що потребують психологічної допомоги", — зазначили організатори дослідження.

Опитування показало, що:

у 16% педагогів виявлено ознаки вигорання, які проявляються через емоційну відстороненість, цинічність і розчарування,
18% - схильні до уникання робочих завдань, прокрастинації та втрати мотивації,
Лише 35% - вважають, що можуть впоратися зі стресом. 

Для обговорення отриманих результатів та пошуку шляхів вирішення проблеми 31 березня відбулася зустріч представників спільноти закладів вищої освіти, зокрема ректорів, проректорів та лідерів студентського самоврядування 30 ВНЗ з 20 областей України. До участі у заході долучилась ініціаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" перша леді Олена Зеленська.

Задля підтримки ментального здоров'я у ВНЗ вже впроваджено:

  • 97% закладів вищої освіти мають психологічні служби,
  • у низці університетів працюють центри ментального здоров'я, інтерактивні простори "Турбота про себе", молодіжні центри, центри розвитку студентства та коворкінги,
  • 52 фахівці закладів вищої освіти пройшли навчання в Академії психічного здоров'я,
  • 20 кураторів ЗВО опанували навички надання першої психологічної допомоги. 

Під час зустрічі п'ять провідних закладів вищої освіти оголосили про створення консорціуму для побудови наукового кластера з ментального здоров'я. Це Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний університет "Києво-Могилянська академія", Національний медичний університет імені О.О. Богомольця та Український католицький університет.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Мінцифрі повідомили, що за два останні роки в Україні було оновлено понад 1000 навчальних просторів, що суттєво покращило умови для учнів та студентів.

Головне