Пилова хмара з Сахари сьогодні накриє більшість областей України

Пилова хмара з Сахари сьогодні накриє більшість областей України

В Україні 1 квітня очікується істотне погіршення якості повітря. Причина у пиловій хмари з Сахари, яку принесла до нас хвиля тепла з західного регіону Середземномор'я, інформує Український гідрометеорологічний центр.

"Хвиля тепла, яка принесла до нас аномально високі температури повітря останніми днями, захопила ще пил із Сахари (це добре видно на супутниковому знімку з платформи EUMETSAT)", - йдеться у повідомленні. 

Першими явище на собі змогли відчути жителі західних областей країни, пил з Сахари дістався цього регіону ще вчора. Упродовж сьогоднішнього дня пил спостерігатиметься у повітрі більшості областей нашої держави.

"Небо буде тьмяним. Зачиняйте вікна, пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей", - застерегли в Укргідрометцентрі. 

Нагадаємо, раніше вчені пояснили, що кожного року з Сахари змітається від 60 до 200 мільйонів тонн мінерального пилу. У той час як більші частинки швидко падають назад на Землю, найдрібніші частинки іноді можуть подорожувати на тисячі кілометрів. Пік пилової хмари в Європі спостерігався 30 березня, але наступного дня жителі Німеччини, Австрії, Франції та Швейцарії продовжували її відчувати. 

The Conversation пише, що найпершими наслідками впливу пилу з Сахари є суха шкіра і потріскані губи. Більш серйозні наслідки це явище може становити для людей з астмою, зокрема може стати причиною силікозу – захворювання легенів, викликаного високим вмістом кварцу в пилу. У деяких районах пил блокує сонячне світло настільки, що температура значно падає.

Головне