Центральний залізничний вокзал Гамбурга 2 жовтня на кілька годин зупинив свою роботу через двох пасажирів з симптомами, які притаманні вірусу Марбург, близького родича лихоманки Ебола. Про це пише The Sun.
Реагуючи на потенційну загрозу, влада евакуювала пасажирів з двох платформ. Рятувальники у повному захисному спорядженні увійшли до потяга для оцінки ситуації. Колії 7 та 8 були закриті на кілька годин через побоювання можливого спалаху смертельного вірусу.
Підозрюваними виявилися 26-річний німецький студент-медик та його подруга, у яких під час подорожі з'явилися симптоми, схожі на грип. Критичним фактором стало те, що чоловік нещодавно повернувся з Руанди, де контактував з пацієнтом, у якого пізніше діагностували вірус Марбург.
"На даний момент ми не можемо підтвердити, чи дійсно пара інфікована вірусом. Проводяться дослідження для з'ясування причини симптомів", - заявив представник пожежної служби міста Крістіан Вольтер.
Події в Німеччині розгорнулись на нещодавнього спалаху вірусу Марбург у Руанді, де від неї загинуло вже десять осіб.
Вірус Марбурга: як передається та чим небезпечний
Вірус Марбург, як і вірус Ебола належать до однієї родини — філовірусів (Filoviridae). Хоча ці захворювання спричинені різними вірусами, вони мають подібні клінічні прояви. Обидві хвороби вважаються рідкісними, але здатні викликати спалахи з високим рівнем смертності серед інфікованих.
Його передача відбувається через контакт з біологічними рідинами інфікованої людини або тварини, включаючи кров, випорожнення, слину та блювотні маси.
Підступність вірусу полягає в його початкових симптомах, які легко сплутати зі звичайною застудою. Після інкубаційного періоду, що триває від трьох до дев'яти днів, у хворого з'являються підвищення температури, головний біль та м'язові болі. Приблизно на п'ятий день - може з'явитися дрібний висип на тулубі. На пізніх стадіях можуть виникнути жовтяниця, запалення підшлункової залози, стрімка втрата ваги. Особливо небезпечними є нейропсихіатричні симптоми, внутрішні кровотечі, шоковий стан через втрату рідини та поліорганна недостатність, яка найчастіше вражає печінку.
Тривалість хвороби зазвичай становить від одного до трьох тижнів. За цей час організм або долає інфекцію, або пацієнт гине. Загальна летальність сягає близько 50%, а під час окремих спалахів може коливатися від 24% до 88%.
Як писав "Ми-Україна" раніше, вірус H5N1, який спричинює так званий пташиний грип, став причиною загибелі 47 тигрів, трьох левів та однієї пантери у двох зоопарках на півдні В'єтнаму.