Під поверхнею Меркурія може бути шар алмазів завтовшки 16 км, - дослідження 

Під поверхнею Меркурія може бути шар алмазів завтовшки 16 км, - дослідження 

Вчені з Бельгії та Китаю провели дослідження, яке показало потенційну наявність на Меркурію алмазного шару, товщиною у 16 кілометрів. Про це пише Sky News.

Науковці пояснюють два можливі процеси формування цього шару.

"По-перше, це кристалізація магматичного океану, але цей процес, ймовірно, сприяв формуванню лише дуже тонкого алмазного шару на межі ядра та мантії. По-друге, і це найважливіше, кристалізація металевого ядра Меркурія", - розповів член дослідницької групи та доцент Левенського католицького університету Олів'є Намюр.

За його словами, коли планета сформувалася близько 4,5 мільярдів років тому, її металеве ядро було повністю рідким і поступово кристалізувалося. Під екстремальним тиском вуглець у мантії перетворився на алмази, які потім піднялися до верхньої частини ядра, утворюючи шар між ним і мантією.

Для перевірки цієї теорії вчені використали прес великого об'єму, відтворюючи тиск і температуру, що існують всередині Меркурія. Синтетичний силікат магнію піддавали тиску 7 гігапаскалей і нагрівали до 2177°C, моделюючи умови формування планети.

Намюр зазначає, що результати дослідження можуть вказувати на відмінності у формуванні Меркурія порівняно з іншими планетами, включаючи Землю та Марс. 

Видання нагадує, що раніше дослідники допускали наявність під поверхнею Землі понад квадрильйону тонн алмазів. За їхньою гіпотезою, корисні копалини залягають на глибині понад 160 км, що набагато глибше, ніж будь-коли вдавалося досягти за допомогою буріння.

Як писав "Ми-Україна" раніше, наступного тижня з Землі можна буде побачити одночасно два метеорних потоки.

Головне