Перероблений пластик є токсичнішим за первинний, - Greenpeace

Перероблений пластик є токсичнішим за первинний, - Greenpeace

Вторинна переробка пластику може зробити його ще більш токсичним за "вихідник", а відтак не може розглядатися як спосіб вирішення проблеми забруднення. Відповідну заяву зробили фахівці міжнародної екологічної організації Greenpeace напередодні нового раунду переговорів щодо укладення глобального договору про пластик.

Як пише The Guardian, в організації побоюються, що на цих переговорах переробку пластинку як ледь не єдиний спосіб боротьби з пластиковим забрудненням просуватиме "індустрія пластмас", до якої входять нафтогазові та нафтохімічні гіганти.

"Але… токсичність пластику насправді збільшується під час переробки. Пластику немає місця в економіці замкнутого циклу, і зрозуміло, що єдине реальне рішення щодо припинення забруднення пластиком – це різке скорочення виробництва пластику", - наголосив очільник Greenpeace USA Грем Форбс.

У звіті, який підготували природозахисники, вказано, що від загального обсягу пластику у світі на переробку відправляється всього 9%. Однак і той матеріал, який піддався переробці, має вищі концентрації токсичних хімічних речовин (токсичних антипіренів, бензолу та інших канцерогенів), що збільшує їх потенційну шкоду для людини , здоров'я тварин та навколишнього середовища.

"Пластмаси виготовляються з токсичних хімікатів, і ці хімікати не просто зникають при переробці пластмас. Наука ясно показує, що переробка пластику - це токсичне підприємство, що становить загрозу для нашого здоров'я та навколишнього середовища протягом процесу переробки. Простіше кажучи, пластик отруює економіку замкнутого циклу та наші тіла, а також забруднює повітря, воду та харчові продукти. Ми не повинні переробляти пластмаси, які містять токсичні хімічні речовини", - розповіла доктор Тереза Карлссон, науковий консультант Міжнародної мережі ліквідації забруднювачів (IPEN).

Як писав "Ми-Україна" раніше, українське довкілля через агресію рф зазнало збитків на 8 трлн гривень.

Головне