Зеленський підписав закон про призначення пенсій жителям окупованих територій

Зеленський підписав закон про призначення пенсій жителям окупованих територій

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території.

Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

"Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії", ухвалений Верховною Радою 20 березня 2023 року", - йдеться у документі.

Громадяни, які досягли пенсійного віку, або стали особами з інвалідністю, або втратили годувальника та проживають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії, зіткнулися з неможливістю призначення пенсії.
 
Жителі окупованих територій не можуть безпосередньо звернутися до органів Пенсійного фонду України або подати заяву та підтверджувальні документи через веб-портал електронних послуг ПФУ у зв’язку з відсутністю на окупованих територіях інтернету та українського мобільного зв’язку.

Ухвалений закон має врегулювати цю проблему, зокрема передбачивши, що в період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування пенсія призначається незалежно від дати звернення.

Пенсія призначатиметься за віком – з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку; у зв’язку з інвалідністю – з дня встановлення інвалідності; у зв'язку з втратою годувальника – з дня, що настає за днем смерті годувальника; а також за вислугу років – з дня, наступного за днем звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію, але не раніше 24 лютого 2022 року.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, СБУ затримала в Хмельницькому пропагандиста, що працював на Медведчука.

Головне