Падіння радянського модуля "Космос-482" на Землю: вчені помітили цікаву деталь на знімках

Падіння радянського модуля

Радянський зонд "Космос-482", запущений у 1972 році для дослідження Венери, але який залишився на орбіті Землі, скоро повернеться в атмосферу. Свіжі знімки модуля показують можливе розкриття парашута, пише Space.com.

Супутниковий спостерігач Ральф Вандеберг із Нідерландів отримав перший набір чітких зображень апарата, що нині знаходиться на навколоземній орбіті. На знімках помітно виразну кулеподібну форму модуля, а також загадкову витягнуту структуру з одного боку, яка може бути розкритим парашутом.

"Ми бачимо чистий компактний шар! Цей набір знімків уже фантастичний, я думаю", - зазначив він. 

Особливий інтерес викликає те, що на кількох кадрах видно "слабку витягнуту структуру з одного конкретного боку шара". Вандеберг припускає, що це міг бути парашут, який розкрився. Водночас він зауважує, що "не виключено, що об'єкт перевертається", і тому ця структура іноді стає видимою на знімках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Секретний російський ядерний супутник "Космос-2553" дав збій: що відомо

Для порівняння розмірів спостерігач порівняв зображення "Космосу-482" із супутниковою станцією Starlink на робочій орбіті. За його словами, радянський зонд знаходиться приблизно на 130 км ближче до Землі, ніж станція Starlink, розміри якої становлять близько 1,3 на 2,7 м.

Як відомо, "Космос-482" був запущений Радянським Союзом у 1972 році задля доставки посадкового модуля на поверхню Венери. Проте місія вийшла з-під контролю під час спроби відправити зонд до затягнутої хмарами планети. В результаті цього залишки корисного навантаження, зокрема посадковий модуль, розроблений для спуску на парашуті на поверхню Венери, залишились на орбіті Землі.

Дослідник Марко Лангбрук з SatTrackCam Leiden (Нідерланди) оцінює найімовірнішу дату входження модуля в атмосферу Землі — 10 травня 2025 року з можливим відхиленням у 2 дні.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Міжнародна космічна станція (МКС) 30 квітня була вимушена ухилитись, змінивши свою орбіту, щоб уникнути небезпечного зближення з уламком старої китайської ракети.

Головне