Захворювання остеопороз, також відомий як "тиха хвороба" або "тихий вбивця", зазвичай не проявляється симптомами до першого перелому.
Про це повідомляє Science Alert.
Це захворювання характеризується зниженням щільності і міцності кісток, що робить їх більш вразливими до переломів, особливо у хребті, стегнах і зап’ястях.
За даними Національного фонду остеопорозу, понад 10 млн американців мають остеопороз, ще 43 млн мають низьку кісткову масу, що є передумовою для захворювання. Очікується, що до 2030 року кількість людей з остеопорозом або низькою кістковою масою збільшиться на 30%, досягнувши 71 млн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ми прокидаємося о 3-й ночі: науковці дали пояснення та поради
Як боротися з остеопорозом
Остеопороз не є неминучим. Завдяки певним профілактичним заходам, таким як регулярне вживання кальцію та вітаміну D, а також фізичні вправи, можна знизити ризик захворювання. Кальцій зміцнює кістки, а вітамін D допомагає їх засвоювати. Людям старше 50 років, особливо жінкам, слід споживати не менше 1200 міліграмів кальцію щодня.
Також регулярні фізичні вправи з обтяженням (швидка ходьба, біг або танці) допомагають покращити щільність кісток, а силові тренування зміцнюють м’язи і знижують ризик падінь. Важливо займатися фізичними вправами принаймні 30 хвилин чотири рази на тиждень.
Крім того, варто уникати шкідливих звичок, таких як куріння та надмірне споживання алкоголю, які можуть послабити кістки.
Згідно з рекомендаціями медичних організацій, жінки повинні проходити обстеження на остеопороз з 65 років, а чоловікам, особливо старшим за 70, варто проходити скринінг, якщо є фактори ризику, такі як куріння або хронічні захворювання.
Остеопороз не можна повністю вилікувати, проте раннє виявлення та зміни в способі життя можуть допомогти підтримати здоров’я кісток і знизити ризик переломів.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, дослідники розповіли про електростимуляцію мозку - як це допоможе у боротьбі проти депресії.