Науковці виявили докази наявності масивного підземного резервуару води глибоко під поверхнею Марса. Об'єм води може бути достатнім для заповнення океанів на поверхні планети, йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Як пише CNN, його результаті ґрунтуються на даних перерваної місії NASA InSight, яка займалась вивченням надр Червоної планети з 2018 по 2022 рік.
Виявлені масиви води знаходяться на глибині від 11,5 до 20 кілометрів під поверхнею, що створює значні проблеми для потенційного доступу до неї майбутніми астронавтами. Однак це відкриття розкриває нові подробиці геологічної історії Марса та вказує на нове місце для пошуку життя на планеті.
Геологічні дослідження показують, що на поверхні Марса понад 3 мільярди років тому були озера, річки та океани.
"На Землі ми знаємо, що там, де достатньо вологи і достатньо джерел енергії, мікробне життя існує дуже глибоко в надрах Землі... Інгредієнти для життя, яке ми його знаємо, існують у надрах Марса, якщо ці інтерпретації вірні", - сказав провідний автор дослідження Вашан Райт з Інституту океанографії Скрипса Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.
Хоча це відкриття не надає прямих доказів існування життя на Марсі, воно відкриває нові перспективи для майбутніх досліджень. Вчені продовжують вивчати дані, намагаючись зрозуміти, чому на більш мілких глибинах над середньою частиною кори немає замерзлих ґрунтових вод.
Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені з Бельгії та Китаю провели дослідження, яке показало потенційну наявність на Меркурію алмазного шару, товщиною у 16 кілометрів