Близько третини пацієнтів із депресією не реагують на антидепресанти чи терапію. Для них може бути корисною нейромодуляційна терапія, зокрема транскраніальна стимуляція постійним струмом (tDCS).
Про це повідомляє Science Alert.
Цей метод забезпечує слабкий електричний струм через електроди на голові, змінюючи збудливість мозкових ділянок.
Однак попередні клінічні випробування tDCS вимагали від пацієнтів відвідування клініки чи лікарні, щоб отримати лікування, незважаючи на те, що обладнання було досить портативним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коулрофобія: вчені з'ясували, чому деякі люди бояться клоунів
У дослідженні вчені залучили 174 пацієнтів із Великої Британії та США, у яких був діагностований великий депресивний розлад. Приблизно 63% з них мали депресію, що не піддається традиційному лікуванню.
Частина учасників проходила сеанси tDCS вдома - по 30 хвилин на день, п'ять разів на тиждень протягом трьох тижнів, а потім тричі на тиждень протягом семи тижнів. Лікування проводили вдома з дистанційною підтримкою, без необхідності відвідувати клініку. Інша частина пацієнтів була контрольною групою та використовувала фіктивний пристрій без електростимуляції.
Домашня терапія tDCS виявилася загалом безпечною, з мінімальними побічними ефектами. Обидві групи оцінювали за шкалою депресії на початку та в кінці дослідження для вимірювання результатів.
Дослідження показало, що домашнє застосування tDCS за підтримки онлайн-консультанта призводить до значного зниження депресії. Пацієнти, які проходили цей курс вдома, продемонстрували суттєві поліпшення порівняно з контрольною групою.
На відміну від інших методів, як ТМС чи електросудомна терапія, tDCS є менш інвазивною і простішою для домашнього використання. Подальші дослідження можуть допомогти вивчити його ефективність для більш складних випадків резистентної депресії.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, вчені з’ясували, чи можна вагітним пити каву та чи впливає вона на СДУГ у дітей.