Неврологічні наслідки COVID-19: науковці виявили нові дані про вплив вірусу на мозок

Неврологічні наслідки COVID-19: науковці виявили нові дані про вплив вірусу на мозок

У людей, яких госпіталізовували з тяжкою формою COVID-19, можуть спостерігатися зміни в мозку, еквівалентні 20-річному старінню. Такого висновку дійшли вчені з Ліверпульського університету та Королівського коледжу Лондона, пише IGLScience.

Дослідження охопило 351 особу з історією госпіталізації через тяжку форму COVID-19 та близько 3000 контрольних учасників. Результати показали, що когнітивні здібності пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, були на рівні, який можна було б очікувати від людини на 20 років старшої. Це стосувалося навіть тих учасників, у яких не було неврологічних симптомів на початку захворювання.

МРТ-дослідження, проведене через 12-18 місяців після госпіталізації, виявило зменшення кількості сірої речовини в деяких частинах мозку та підвищений рівень білків, пов'язаних з пошкодженням мозку.

Доктор Грета Вуд з Ліверпульського університету зазначила, що багато людей після госпіталізації з COVID-19 повідомляють про тривалі когнітивні симптоми, часто називані "туманом у голові". Це дослідження надає об'єктивні докази когнітивних порушень та біологічні свідчення пошкодження мозку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Жайворонки" проти "сов": науковці дослідили, у кого мозок функціонує краще

Професор Бенедикт Майкл, співавтор дослідження, підкреслив, що ці результати вказують на глобальні, об'єктивно вимірювані когнітивні порушення, які можна виявити навіть через 12-18 місяців після госпіталізації.

Видання зауважує, що дослідження зосереджено на пацієнтах, які перенесли тяжку форму COVID-19, тому неясно, наскільки ці результати можна узагальнити для тих, хто мав легшу форму інфекції. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, понад третина дітей та підлітків у світі на сьогодні страждають на короткозорість. Науковці прогнозують, що до 2050 року кількість випадків міопії серед молоді може перевищити 740 мільйонів.

Головне