Немовлята здатні зберігати спогади - дослідники знайшли підказку

Немовлята здатні зберігати спогади - дослідники знайшли підказку

Дослідження Єльського університету ставить під сумнів усталену думку про дитячу амнезію, вказуючи на те, що немовлята здатні запам’ятовувати події, навіть якщо ці спогади згодом стають недоступними.

Про це інформує SciTechDaily.

Феномен забуття ранніх спогадів

 

Люди зазвичай не пам’ятають події своїх перших років життя - це явище називають дитячою амнезією. Проте вивчати цей процес досить складно, оскільки немовлята не можуть розповісти про свої враження.

Професор Єльського університету Нік Терк-Браун пояснює, що епізодична пам’ять дозволяє описувати пережиті події, але цей підхід не застосовується до немовлят, які ще не вміють говорити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому люди пам'ятають одні речі та забувають інші - науковці пояснили

Як вчені вимірюють пам'ять у дітей

 

Використовуючи методи сканування мозку та спостереження за рухом очей, науковці встановили, що активність гіпокампу відіграє ключову роль у збереженні спогадів. Немовлята, у яких ця частина мозку була більш активною під час перегляду зображень, згодом частіше їх упізнавали. Дослідження показало, що така пам’ять починає формуватися раніше, ніж вважалося, а задня частина гіпокампу бере участь у її закріпленні так само, як у дорослих.

Роль гіпокампу в запам’ятовуванні

 

Використовуючи метод функціональної МРТ, дослідники змогли відстежити активність гіпокампу немовлят під час перегляду нових зображень. Виявилося, що чим інтенсивніше працював цей відділ мозку під час першого контакту з картинкою, тим вірогідніше було те, що дитина її запам’ятає.

Особливо виражено це спостерігалося у дітей старше року. Найбільш активною була задня частина гіпокампу – саме вона у дорослих відповідає за збереження особистих спогадів.

Результати дають підстави вважати, що мозок немовлят здатен зберігати події, навіть якщо вони не залишаються у свідомості в дорослому віці. Вчені припускають, що вони або не переходять у довготривале зберігання, або залишаються в мозку, але не можуть бути відтворені. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, регулярне вживання йогурту може знизити ризик розвитку певних агресивних форм колоректального раку.

Головне