Поціновувачі зіркового неба вже наступного тижня стануть свідками видовищного небесного явища - одночасного піку активності двох метеорних потоків: Альфа-Капрікорнідів та Південних дельта-Акварідів. Про це пише LiveScience.
"Це подвійне явище в небі - просто дивовижний збіг", - наголосив планетолог з обсерваторії Лоуелла в Арізоні Ніколас Московіц.
За його словами, хоча одночасний пік двох метеорних потоків протягом 24 годин є дещо незвичайним, можливість спостерігати кілька потоків за одну ніч не є рідкістю.
Південні дельта-Аквариди, пік яких припадає на 29-30 липня, подарують спостерігачам близько 20-25 метеорів на годину. Альфа-Капрікорніди, які досягнуть максимуму 30-31 липня, хоч і менш численні, але відомі своїми яскравими "вогняними кулями" - більшими метеорами, які створюють ефектне видовище.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Метеорні дощі та планетарні видовища: коли і де спостерігати за космічними дивами у липні
Для найкращого спостереження Московіц радить вирушити у темне місце, подалі від світлового забруднення, після опівночі. Обидва потоки можна буде спостерігати неозброєним оком, особливо між 2 та 4 годинами ранку.
"Подвійний метеорний потік буде найкраще видно у Південній півкулі, де радіант, або видима точка, з якої виходить потік, буде майже над головою. Люди в Північній півкулі також зможуть побачити метеорний потік, якщо вони матимуть ясний огляд південного горизонту", - пише видання.
Це "небесне шоу" триватиме до середини серпня.
Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені НАСА за допомогою телескопа Webb виявили крижану "суперземлю" LHS 1140 b, яка може бути потенційно придатною для життя. Раніше вважалося, що ця планета схожа на маленький Нептун, але нові дослідження показали, що вона може мати атмосферу і навіть рідку воду.