Середня кількість дітей у жінок у Великобританії скорочується швидше, ніж у будь-якій іншій країні G7. Коефіцієнт народжуваності з 2010 по 2022 рік впав на 18,8%, свідчать дані дослідження, проведеного Sky News та аналітичним центром Centre for Progressive Policy (CPP).
Це найбільше падіння серед країн "Великої сімки" (G7) за цей період.
Гендиректор CPP Бен Франклін переконаний, що ключова причина цього явища - це політика жорсткої економії, яка проводилася в країні. За його словами, ця політика була "більш значною, ніж в інших країнах", що й призвело до такого різкого падіння народжуваності.
Аналіз показав, що в районах з вищим рівнем бідності зниження показників народжуваності відбувається швидшими темпами. Дослідники пов'язують це зі скороченням урядових витрат на соцзабезпечення з 2010 по 2022 рік.
Франклін наголосив на тому, що якщо раніше зниження народжуваності було характерним для більш освічених та заможних жінок, то тепер це явище "в першу чергу зачепило найбідніші частини країни".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб населення не скорочувалось: науковці підрахували, скільки дітей мають народжувати українки
Низький рівень народжуваності може вилитися у серйозні економічні наслідки. Так, через це може виникнути ситуація, коли число пенсіонерів перевищить кількість людей працездатного віку. Це один потенційний наслідок - більша залежність від іммігрантів для підтримки робочої сили.
Водночас британські урядовці не поділяють песимізм дослідників. Професор Девід Майлз з Комітету з бюджетної відповідальності заявив, що побоювання щодо "нестачі дітей" є "перебільшеними".
"Існують природні економічні сили, які компенсують ефект скорочення чисельності працюючого населення. Однією з таких сил може стати залучення більшої кількості людей у робочу силу. Це економічні сили, які природним чином проявляються, коли відбувається зсув попиту на робочу силу щодо її пропозиції", - сказав він.
Попри загальну тенденцію в деяких районах Лондона та інших частинах країни рівень народжуваності все ще залишається достатньо високим, зауважили дослідники.
Як писав "Ми-Україна" раніше, демографи підрахували, що до 2051 року кількість населення України може зменшитися до 25,2 мільйона людей.