Наративи про те, що витрачати гроші на культуру під час війни погано, пішли з пабліків рф

Наративи про те, що витрачати гроші на культуру під час війни погано, пішли з пабліків рф

Хвиля наративів про те, що витрачатися на культуру під час війни погано і неетично, пішла з російських пабліків в Інтернеті.

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в ефірі національного марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна".

За його словами, більшість повідомлень із критикою цієї заміни з'явилися в російських Telegram-каналах та інших ресурсах. При цьому головні тези російської пропаганди не витримують критики.

"Там дві чи три тези постійно обговорюється. Витрати з державного бюджету - неправда. Не на часі - на часі, тому що 85% учасників опитування минулого року в Дії, а це майже 800 тис. людей сказали, що міняти треба. І третє - Україна не прогресує порівняно з росією - без коментарів", - заявив Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, у прийдешній День Незалежності – 24 серпня – відбудеться демонтаж радянського символу зі скульптури “Батьківщина-мати” у Києві і його заміна на державний герб України. 

Наприкінці місяця закінчують процес виготовлення тризубу. Конструкцію для демонтажу герба вже виготовили. Сам герб виготовлений з нержавіючої сталі українського виробництва. На брифінгу стосовно заміни герба СРСР на “Батьківщині-матері” назвали ціну. Сам герб разом з демонтажем коштуватиме 28 млн гривень.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, депутати Київради затвердили перелік із 69 пам’ятників, памʼятних знаків і елементів оздоблення, пов’язаних із СРСР чи рф. Їх демонтують чи перенесуть. Наприклад, серп і молот на мосту Патона демонтуватимуть “зі збереженням художнього рішення”. Обіцяють провести конкурс на встановлення нових елементів. У січні 2022 року там уже замінили радянську зірку на барельєф з обличчям архангела Михаїла як покровителя Києва.

До списку увійшли і пам’ятники, які вже демонтували: пам’ятка з двома робітниками під Аркою свободи українського народу (раніше – Арка дружби народів), пам’ятники Ватутінку, Чкалову.

Головне