Найбільший у світі айсберг A23a зупинився біля Південної Георгії: можливі наслідки

Найбільший у світі айсберг A23a зупинився біля Південної Георгії: можливі наслідки

Найбільший у світі айсберг A23a, ймовірно, сів на мілину за 70 км від острова Південна Георгія, що може врятувати місцеву екосистему від руйнівних наслідків його руху.

Про це повідомило The Guardian.

Гігантський айсберг площею 3 300 кв. км і вагою майже 1 трлн тонн дрейфує на північ з 2020 року. Його наближення до острова викликало занепокоєння, адже він міг завадити пінгвінам і тюленям добувати їжу для потомства. Водночас його танення може збагачувати океан поживними речовинами, що позитивно вплине на регіональну екосистему.

A23a відколовся ще у 1986 році, але понад 30 років залишався нерухомим, поки у 2020-му не почав рух. У січні від нього відламався 19-кілометровий фрагмент, однак він досі не розпадається на менші частини, як інші айсберги.

Острів Південна Георгія – важливий осередок дикої природи, де живуть мільйони тюленів і пінгвінів, але популяція вже постраждала від спалаху пташиного грипу. Хоч айсберг не становить загрози судноплавству, його уламки можуть створити перешкоди для риболовецьких суден.

Втрата льодовиків в Антарктиді з 2000 року перевищила 6 000 млрд тонн, що пов’язують із глобальним потеплінням. Науковці застерігають, що подальше зростання температури може підняти рівень світового океану на десятки метрів.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, за останні десятиліття рослинного покриву на Антарктичному півострові стало в рази більше. Площа рослинності, переважно мохів, зросла з менш ніж одного квадратного кілометра в 1986 році до майже 12 км² у 2021 році, свідчать дані свіжого дослідження, опублікованого в журналі Nature Geoscience.я 

Головне