Британські вчені виявили прямий зв'язок між надмірним гортанням стрічки на смартфоні та погіршенням психічного здоров'я. Дослідження вчених з Університетського коледжу Лондона (UCL) опубліковане в журналі Nature Human Behaviour, пише The Independent.
У експерименті взяла участь тисяча добровольців. Спочатку їм провели психологічне тестування, а потім дали завдання протягом 30 хвилин переглядати інтернет-сторінки. Після цього дослідники проаналізували історію їхнього браузера.
Результати показали, що люди з гіршим психічним здоров'ям частіше переглядають негативний контент в інтернеті. Водночас ті, хто споживав більше саме такої інформації, почувалися гірше і далі продовжували шукати подібний контент, потрапляючи у своєрідну "деструктивну спіраль".
"Багато хто говорить про зв'язок між поганим психічним здоров'ям і використанням інтернету. Ми проводимо багато годин онлайн, хоча як вид почали це робити лише кілька років тому. Чи не створює це проблем?", - зауважила керівниця дослідження, професорка когнітивної нейронауки UCL Талі Шарот.
Водночас науковцям не вдалось оцінити вплив соцмереж на ментальне здоров'я людей через обмежений доступ до захищених паролем сайтів. Проте вони розробили спеціальний застосунок, який допоможе користувачам свідоміше обирати контент для перегляду.
Що таке Doomscrolling
Явище, коли людина годинами гортає новини та соцмережі в пошуках поганих новин отримало свою назву - Doomscrolling. Термін виник від поєднання двох англійських слів, які в перекладі значать "загибель, катастрофа" і "гортання, прокручування".
При цьому, це не просто читання новин, а саме нав'язливий пошук негативу – новин про катастрофи, війни, злочини чи епідемії. Людина ніби "застрягає" в цьому процесі і не може зупинитися, боїться пропустити щось важливе, навіть якщо це погані новини.
Така звичка небезпечна тим, що людина перестає контролювати час, проведений за читанням поганих новин. Через це зростає тривожність і погіршується загальне самопочуття. На відміну від звичайного читання новин, думскролінг стає нав'язливою поведінкою, яка шкодить психічному здоров'ю.
Як писав "Ми-Україна" раніше, близько третини пацієнтів із депресією не реагують на антидепресанти чи терапію. Для них може бути корисною нейромодуляційна терапія, зокрема транскраніальна стимуляція постійним струмом (tDCS).