На Вінниччині зафіксували випадок дирофіляріозу - чим небезпечне рідкісне захворювання

На Вінниччині зафіксували випадок дирофіляріозу - чим небезпечне рідкісне захворювання

Українські медики заявили про фіксацію нового випадку рідкісного паразитарного захворювання - дирофіляріозу. Лабораторія Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України підтвердила діагноз у пацієнта, якому видалили нематоду з-під шкіри над лівою бровою.

Дирофіляріоз, викликаний гельмінтами роду Dirofilaria, становить зростаючу загрозу для здоров'я населення України.

"Останніми роками в Україні спостерігають стійку тенденцію до росту захворюваності на дирофіляріоз", - повідомляють фахівці центру.

Хвороба передається через укуси інфікованих комах, найчастіше комарів, які попередньо насмокталися крові заражених тварин, переважно собак і котів. Інкубаційний період може тривати від місяця до двох років.

У Вінницькій області статистика захворюваності на дирофіляріоз показує тенденцію до зростання: у 2020 і 2021 роках було зареєстровано по одному випадку, а в 2022 і 2023 роках - вже по два випадки щорічно.

Фахівці наголошують на важливості профілактичних заходів, серед яких:

  • регулярні огляди домашніх тварин;
  • захист від комах;
  • використання засобів індивідуального захисту від укусів комарів;
  • встановлення москітних сіток на вікнах та дверях.

Довідка. Дирофіляріоз - це паразитарне захворювання, яке характеризується тривалим прихованим перебігом. Від моменту зараження до утворення пухлини проходить не менше місяця, а іноді до 2 років, зазначають у МОЗ.

Основні симптоми захворювання включають:

  • безболісну пухлину,
  • свербіж і печіння в місці локалізації паразита,
  • міграцію гельмінта під шкірою. 

Особливістю дирофіляріозу є здатність паразита до активного переміщення.

"Відстань, на яку переміщується гельмінт, складає до десятків сантиметрів, швидкість міграції до 30 см за 2 доби", - повідомляють дослідники.

Діагностика захворювання часто ускладнена через схожість симптомів з іншими патологіями. "Первинний діагноз у більшості випадків – фіброма, атерома, кіста, пухлина", пояснюють фахівці. При несвоєчасному лікуванні можливе розвиток абсцесу.

Дирофіляріоз може уражати різні органи і тканини: підшкірну клітковину, очі та навколоочні тканини, суглоби та внутрішні органи (в деяких країнах діагностується як легеневе захворювання). 

Лікування дирофіляріозу зазвичай хірургічне. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у червні стало відомо, що в Японії поширюється захворювання, спричинене рідкісною "м'ясоїдною бактерією", яка може вбити людину протягом 48 годин.

Головне