Берегова охорона США оприлюднила нові деталі щодо трагічної експедиції підводного апарату "Титан" до уламків "Титаніка" в червні 2023 року. Під час слухань у було представлено анімовану реконструкцію останніх моментів зв'язку між батискафом та судном підтримки "Полар Принс", пише The Independent.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Титанік" розчиняється в історії: нові знімки розкривають зміни легендарного корабля під водою (фото)
За даними розслідування, 18 червня о 10:14 екіпаж "Титана" надіслав своє останнє повідомлення: "Так, тут все добре". Це сталося після кількох спроб "Полар Принс" встановити зв'язок. О 10:47 контакт з підводним апаратом було остаточно втрачено.
Всі п'ять членів екіпажу загинули внаслідок вибуху:
- засновник OceanGate Стоктон Раш (61 рік),
- французький дослідник Поль Анрі Наржоле (77 років),
- британський дослідник Хаміш Хардінг (58 років),
- пакистанський бізнесмен Шахзада Дауд (48 років),
- 19-річний син останнього Сулейман.
Розслідування також виявило серйозні проблеми з безпекою "Титана":
- у 2021 році було зафіксовано 70 проблем з обладнанням,
- у 2022 році - 48 проблем, включаючи несправність скидних вантажів,
- апарат зберігався без належного захисту від стихій.
Колишній технічний директор OceanGate Тоні Ніссен свідчив про внутрішні конфлікти в компанії та про те, що його звільнили після відмови схвалити експедицію через проблеми з корпусом батискафа.
Розслідування Берегової охорони ще триватиме, воно зосереджується на факторах, що призвели до катастрофи, та можливих порушеннях закону.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Гільєрмо Зенляйн - колишній співзасновник сумнозвісної OceanGate - оголосив про черговий амбітний план підводних досліджень. Цього разу його нова компанія Blue Marble Exploration націлилася на одну з найглибших у світі підводних карстових воронок - Блакитну діру Діна на Багамах.